loading...

اصحاب و انصارالمهدی (عج)

آداب

آخرین ارسال های انجمن
رضارضازاده بازدید : 780 دوشنبه 18 آبان 1394 نظرات ()

به گزارش«شیعه نیوز» به نقل از شبستان، رفتن به مسجد از مستحبات موکد است در روایت آمده کسى که به‏ سمت مسجدى از مساجد خداوند گام بردارد براى او در مقابل هر گامى که بر مى‏ دارد تا وقتى که به خانه‏ اش برمى‏ گردد حسناتى نوشته مى‏شود که باعث مى‏شود از او 10 سیئه ‏قلم گرفته شود و در مقابل ده درجه پیدا کند.

احکام زیر در مورد رفتن به مسجد وارد شده است:

1. داشتن طهارت

از امام صادق(علیه السلام) روایت‏ شده که خداوند در تورات فرموده مساجدخانه ‏هاى من در زمین هستند خوشا به حال کسى که در خانه خود طهارت پیدا کند و سپس‏ مرا در خانه‏ ام زیارت کند. بر زیارت‏ شونده است که زیارت‏ کننده را گرامى بدارد.

2. پوشیدن لباس فاخر و پاکیزه

مستحب است کسى که مى‏ خواهد به مسجد برود لباس‏ فاخر و پاکیزه بپوشد.

3. خوشبو کردن خویش

مستحب است کسى که به مسجد مى‏ رود خویش را خوشبو کند.

4. داشتن وقار در هنگام راه رفتن

مستحب است کسى که به مسجد مى ‏رود باوقار گام‏ بردارد.

5. پیشى گرفتن بر دیگران در رفتن به مسجد

در روایت آمده که بهترین مردم کسى‏ است که قبل از همه به مسجد برود و دیرتر از همه خارج بشود.

6. صلوات فرستادن به هنگام ورود

در روایت آمده که به هنگام ورود به مسجد ونیز خروج از آن صلوات بفرست.

7. ورود به مسجد با پاى راست

مستحب است کسى که مى‏ خواهد داخل مسجد شود پاى‏ راست را جلو بنهد و وارد شود.

8. مداومت داشتن بر رفتن

رضارضازاده بازدید : 1448 دوشنبه 18 آبان 1394 نظرات ()

آداب مسجد

آداب مسجد

1 - رفتن به مسجد با حالت وقار و آرامش .
2 - در وقت بيرون رفتن از خانه به قصد مسجد بگويد: بسم اللّه الذى خلقنى فهو يهدين والذى هو يطعمنى و يسقين و اذا مرضت فهو يشفين والذى يميتنى ثم يحيين والذى اءطمع اءن يغفرلى خطيئتى يوم الدين رب هب لى حكما و اءلحقنى بالصالحين واجعل لى لسان صدق فى الاخرين واجعلنى من ورثة جنة النعيم واغفر لاءبى به نام خدايى كه مرا آفريد، پس ‍ مرا راهنمايى كرد و به من خوراك داد و به من آب نوشاند و چون بيمار شدم ، شفايم بخشيد؛ آن كه مرا بميراند و سپس زنده ام كند و آن كه طمع دارم تا گناهانم را در روز جزا بيامرزد. پروردگارا! مقامى به من ببخش و مرا به نيكان برسان و براى من زبان راستگويى در پسينيان مقرر كن ! مرا از وارثان بهشت پر از نعمت قرار بده و پدرم را بيامرز!.
3 - هنگام داخل شدن در مسجد ته كفش و چيزهايى كه همراه دارد، مثل عصا و... را نگاه كند تا نجاستى به آن نباشد.
4 - هنگام داخل شدن در مسجد، اول پاى راست را بگذارد.
5 - هنگام داخل شدن در مسجد بگويد: بسم اللّه و بالله و من اللّه و الى اللّه و خير الاءسماء كلها لله توكلت على اللّه و لا حول و لا قوة الا بالله اللهم صل على محمد و آل محمد وافتح لى اءبواب رحمتك و توبتك و اءغلق عنى اءبواب معصيتك واجعلنى من زوارك و عمار مساجدك و ممن يناجيك فى الليل و النهار و من الذين هم فى صلواتهم خاشعون و ادحرعنى الشيطان الرجيم و جنود ابليس اءجمعين به نام خدا، به ذات خدا، از خدا و به سوى خدا و بهترين نام ها همه از آن خداست . توكل مى كنم بر خدا جنبش و نيرويى نيست ، مگر به وسيله خدا. خدايا! بر محمد و آل محمد رحمت بفرست و درهاى رحمت و توبه ات را بر من بگشا و درهاى گناه را بر من ببند و مرا از زائرانت و آبادكنندگان مسجدهايت و از كسانى كه تو را در شب و روز راز مى گويند و از كسانى كه در نمازشان خاشع اند، قرار بده و از من شيطان رجيم و لشكر ابليس را جميعا بران !.

 

ادامه مطلب

 

رضارضازاده بازدید : 902 پنجشنبه 09 آبان 1392 نظرات ()

 

ذکرهایی برای آرامش در خواب

ذکرهایی برای آرامش در خواب

 

بسیاری از ما خواب راحت و آرامی نداریم و این مسئله میتواند دلایل جسمی و روحی متفاوتی داشته باشد اما در اکثر موارد ریشه نا آرامی در خواب عوامل روحی است که خوابیدن این نعمت بزرگ را به کام ما تلخ میکند دین بی نظیر ما برای این هم راهی اندیشیده است و با دستو رالعمل هایی ساده و کم هزینه و بدون عوارض دنیایی از آرامش را به ما ارزانی میدارد .

 


قبل از خواب چه اعمالى انجام دهیم که آرامش كامل داشته باشم؟

رضارضازاده بازدید : 865 شنبه 27 خرداد 1391 نظرات ()
 آداب سرمه کشیدن

در حـدیـث مـعـتـبـر از حـضـرت صـادق عـلیـه السـلام مـنـقـولسـت ـکـه حـضـرت رسول صلّى اللّه وآله وسلّم سرمه سنگ بچشم میکشیدند و در وقت خواب طاق طاق .
در حدیث معتب از حسن بن جهم منقولستکه گفت حضرت امام رضا علیه السلام میلى از آهن بمن نمودند و سرمه دانى از استخوان و فرمودند که اینها از حضرت امام موسى علیه السلام بود باین میل سرمه بکش .
بسند موثق از حضرت صادق علیه السلام منقولستکه سرمه کشیدن دهان را شیرین میکند.
در حدیث دیگر فرمود که سرمه کشیدن موى مژگان را مى رویاند و بینائى را تند میکند و اعانت میکند برطول دادن سجود.
در حدیث دیگر فرمود که سرمه سنگ چشم را جلا میدهد و موى مژه را مى رویاند و آب ریختن چشم را زایل میکند.

رضارضازاده بازدید : 1091 شنبه 27 خرداد 1391 نظرات ()

 آداب سرمه كشیدن

روایات این بخش، به سه دسته تقسیم مى گردد:
اوّل:روایاتى كه زمان سرمه كشیدن را بیان مى كند.
دوّم: روایاتى كه مقدار و تعداد دفعات، سرمه كشیدن را مشخّص مى نماید.
سوّم: روایاتى كه به نوع میل و مادّه سرمه اشاره دارد.
دسته اوّل: زمان سرمه كشیدن:
در بسیارى از روایات بیست و هفت گانه گذشته اشاره به این مطلب دیده مى شود كه:
شب، موقع خواب، زمان مناسبى براى این منظور است، این مطلب از روایات پنجم، دوازدهم، چهاردهم، پانزده ام، بیست و پنجم، و بیست و ششم بخوبى استفاده مى شود و در احادیث آینده نیز این مطلب به چشم مى خورد.

رضارضازاده بازدید : 1098 شنبه 27 خرداد 1391 نظرات ()

در وقت خواب هفت ميل سرمه بكش چهار ميل در چشم راست،و سه ميل در چشم چپ،و در وقت سرمه كشيدن‏ اين دعا را بخوان:


اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُكَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ اَنْ تُصَلِىَّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ وَ اَنْ تَجْعَلَ النُّورَ فى بَصَرى وَالْبَصيرَةَ فى دينى وَالْيَقينَ فى قَلْبى وَالاِْ خْلاصَ فى عَمَلى وَالسَّلامَةَ فى نَفْسى وَالسَّعَةَ فى رِزْقى وَالشُكْرَ لَكَ اَبَدا ما اَبْقَيْتَنى اِنَّكَ عَلى كُلِّ شَىْءٍ قَديرٌ


خدايا به حق محمّد و خاندان محمّد از تو مى‏خواهم،كه بر محمّد و خاندان محمّد درود فرستى،و قرار دهى روشنايى را در چشمم،و بينش را در دينم،و يقين را در قلبم،و اخلاص‏ را در عملم،و سلامت را در نهادم،و گستردگى را در روزى‏ام،و سپاسگذارى در برابرت را همواره تا زنده‏ام‏ دارى،تو بر هر چيز توانايى.


و شايسته است خواب بين الطلوعين[بين طلوع و فجر و طلوع آفتاب]و خواب پس از عصر را ترك كنى و هنگامى‏كه خوايت بخوابى چراغ را خاموش كن،و رو به جانب قبله بخواب،و در بامى كه اطرافش حفاظ نداشته باشد مخواب،و خوابى كه ديدى،براى‏ هركس مگو،جز آن‏كه عالم و خيرخواه و مهربان باشد

رضارضازاده بازدید : 999 سه شنبه 16 خرداد 1391 نظرات ()

بسم الله
و چون خواهى شروع کنى به قرائت کلمه استعاذه را آهسته مى گوئى پس بخوان سوره حمد را با آداب تمام و حضور قلب و تفکّر در معانى آن و بعد از فراغ بقدر یک نفس ساکت مى شوى پس بخوان سوره اى از قرآن و خوبست که امثال سوره عَمَّ وَ هَلْ اَتى ولااُقْسِمُ بوده باشد پس از آن نیز به قدر یک نفس ساکت مى ایستى پس دستها را بلند مى کنى بجهت گفتن تکبیر به طریقى که سابق ذکر شد پس برو به رکوع و مى گذارى دست راست را بر سر زانوى راست پیش از گذاشتن دست چپ بر زانوى چپ و انگشتان کف دست را از هم باز مى کنى و پُر مى کنى آنها را از زانوهاى خود و کمر را خم نموده و گردن را کشیده و
مساوى با کمر و نظر را به مابین قدمها مى افکنى و بگو:

سُبْحانَ رَبِّى الْعَظیمِ وَبِحَمْدِهِ و سزاوار است که این
منزه است پروردگار بزرگ من و او را سپاس گویم

رضارضازاده بازدید : 931 سه شنبه 16 خرداد 1391 نظرات ()
 آداب ركوع‏
 در روايات مى‏خوانيم كه رسول خداعليه السلام در ركوع چنان كمر مباركش را كشيده و صاف مى‏نمود كه اگر قطره آبى روى كمرش مى‏ريخت وسط كمر مى‏ماند و به سمتى جارى نمى‏شد.(259)
 سفارش شده است در ركوع گردن خود را بكشيد تا رمز اين باشد كه من ايمان آورده‏ام گرچه گردنم در راه او برود.(260)
 از ديگر آداب ركوع آنست كه مردان آرنج‏ها را همچون بال پرندگان به بيرون دهند، نه آنكه به پهلوها بچسبانند. كف دست را به زانوها بگذاريم و انگشتان دست را باز كنيم. پاها در يك خط، نه جلو و نه عقب، و ميان دو پا به مقدار يك وجب فاصله باشد.
 به هنگام ركوع نگاه به ميان دو قدم باشد و پس از ذكر ركوع، در همان حال ركوع بر محمّد و آل محمّد صلوات بفرستيم. البتّه تكرار ذكر ركوع حداقل سه مرتبه مورد سفارش و عنايت است.(261)

259) وسائل، ج 4، ص 942.
260) وسائل، ج 4، ص 942.
261) همه اين آداب در جلد چهارم وسائل، از صفحه 920 تا 943 آمده است.
رضارضازاده بازدید : 1034 سه شنبه 16 خرداد 1391 نظرات ()

1 ـ پيامبر خدا صلّى الله عليه و آله :

همانا من از قرائت [ قرآن ] در ركوع و سجود ، نهى شدم. پس در ركوع، خداوند را بزرگ بشماريد و در سجود، بسيار دعا كنيد ، كه سزاوار برآورده شدن است.

2 ـ ابوبكر حضرمى:

امام باقر عليه السّلام فرمود: مى دانى حدّ ركوع و سجود چيست؟ گفتم: نه . فرمود: در ركوع سه مرتبه «سبحان ربى العظيم و بحمده» مى گويى و در سجود سه مرتبه «سبحان ربّى الاعلى و بحمده» . پس هر كس يكى كمتر بگويد، يك سوّم نمازش را نياورده است و هر كس دو تا كمتر بگويد دو سوّم نماز را كم گذاشته است و هر كس تسبيح نكرد، نمازى ندارد.

رضارضازاده بازدید : 929 سه شنبه 16 خرداد 1391 نظرات ()

امّا تعقيبات مختصه به صبح اوّل

ابن بابويه به سند معتبر از امام محمّد باقر عليه السلام روايت كرده است كه هر كه بعد از نماز صبح هفتاد مرتبه ((اَسْتَغْفِرُاللّهَ رَبّى وَ اَتُوبُ اِلَيْهِ)) بگويد خدا او را بيامرزد هر چند در آن روز هفتاد هزار گناه بكند و به روايت ديگر هفتصد گناه .

دويّم ايضاً ابن بابويه به سند صحيح و سندهاى معتبر از حضرت اميرالمؤ منين عليه السلام روايت كرده است كه هر كه بعد از نماز صبح يازده مرتبه سوره قُلْ هُوَاللّهُ اَحَدٌ بخواند در آن روز گناهى بر او نوشته نشود برَغْم اَنْف شيطان و در بلد الامين از حضرت رسول صلى الله عليه و آله روايت كرده كه هر كه سوره قُلْ هُوَاللّهُ اَحَدٌ را هر روز ده مرتبه بخواند در آن روز هر چند شيطان سعى كند گناهى بر او نوشته شود نشود .

سيّم كلينى به سند صحيح روايت كرده است از حضرت صادق عليه السلام كه هر كه بعد از نماز صبح صد مرتبه بگويد ((ماشآءاللّهُ كانَ وَلاحَوْلَ وَلا قُوَّةَ اِلاّ بِاللّهِ الْعَلِىِّ الْعَظيمِ)) در آن روز هيچ مكروهى نبيند و شيخ طوسى و ديگران نيز در كتب دعا ذكر كرده اند .

 

رضارضازاده بازدید : 928 سه شنبه 16 خرداد 1391 نظرات ()

بدانكه تعقيب نماز صبح زيادتر از ساير نمازها است و احاديث در فضيلت خصوص اين تعقيب بسيار است از حضرت اميرالمؤمنين عليه السلام منقول است كه ذكر خدا بعد از نماز صبح تا طلوع آفتاب كاملتر است در تحصيل روزى از سفر كردن در زمين و از حضرت رسول صلى الله عليه و آله منقول است كه هر كه از طلوع صبح تا طلوع آفتاب در مصلاى خود قرار گيرد و به تعقيب مشغول باشد خدا او را از آتش دوزخ مستور گرداند و از حضرت امام محمد باقر عليه السلام منقولست كه شيطان لشكر روز را از طلوع صبح تا طلوع آفتاب پهن مى كند و لشكر شب را از غروب آفتاب تا ذهاب حمره مغربى پس خدا را در اين دو ساعت بسيار ياد كنيد كه در اين دو ساعت شيطان آدمى را از ذكر خدا غافل مى سازد و به سند صحيح منقولست كه حضرت امام رضا عليه السلام در خراسان چون نماز صبح مى كردند تا طلوع آفتاب در مصلاى خود مى نشستند و مشغول تعقيب بودند پس خريطه براى آن حضرت مى آوردند كه مسواكها در آن بود و به يك يك از آنها مسواك مى كردند پس ‍ اندك كُندر مى خوائيدند پس قرآن مجيد را برمى گرفتند و تلاوت مى كردند و از حضرت رسول صلى الله عليه و آله منقول است كه هر كه از طلوع صبح تا طلوع آفتاب مشغول تعقيب باشد ثواب حجّ براى او نوشته مى شود و در حديث قدسى وارد شده است كه حق تعالى مى فرمايد اى فرزند آدم ياد كن مرا بعد از صبح يك ساعت و بعد از عصر يك ساعت تا كفايت كنم جميع مهمّات تو را .

 

رضارضازاده بازدید : 933 سه شنبه 16 خرداد 1391 نظرات ()

و اما كيفيّت اين سجده به هر نحو كه واقع شود به عمل مى آيد و احوط آن است كه اگر بر زمين باشد و تواند مانند سجده نماز بر هفت عضو سجده كند و پيشانى را بر چيزى گذارد كه در نماز بر آن مى گذارد و افضل آنست كه برخلاف سجده نماز دستها را بر زمين بخواباند و شكم را بر زمين برساند و سنّت است كه اوّل پيشانى را بر زمين گذارد پس طرف راست رو را پس طرف چپ رو را پس باز پيشانى را بر زمين گذارد و به اين سبب دو سجده شكر مى گويند و ظاهراً بدون ذكر نيز به عمل مى آيد و سنّت است كه ذكرى بكند و بهتر آن است كه از اذكار و ادعيه باشد كه مذكور خواهد شد و مستحبّ است كه اين سجده را طول دهد

 

رضارضازاده بازدید : 1469 سه شنبه 16 خرداد 1391 نظرات ()

در سجده شكر است و چون از تعقيب نماز فارغ شدى پس سجده شكر بجا مى آورى و اجماعى علماء شيعه است كه سجده شكر سنّت است در وقت متجدّد شدن نعمتى يا دفع شدن بلائى و بهترين افرادش سجده بعد از نماز است براى شكر توفيق اداء نماز .

به سند معتبر از حضرت امام محمّد باقر عليه السلام روايتست كه پدرم امام زين العابدين عليه السلام هيچ نعمتى از خدا ياد نكرد مگر آنكه به شكر آن سجده كرد و هيچ آيه اى نخواند كه در آن سجده باشد مگر آنكه سجده مى كرد و دفع نكرد خدا از او بدى را كه از آن مى ترسيد مگر آنكه سجده كرد و از هر نماز واجب كه فارغ مى شد بعد از آن سجده مى كرد و هر وقت كه توفيق مى يافت كه ميان دو كس اصلاح كند براى شكر آن سجده مى كرد و در جميع مواضع سجود آن حضرت اثر سجود بود به اين سبب آن حضرت را سجّاد مى ناميدند .

رضارضازاده بازدید : 1408 یکشنبه 14 خرداد 1391 نظرات ()


مقدمه: دعا چیست؟
ـ دعا كلیدی است كه با آن گنجینه بخشایش الهی را می‌توان گشود.
ـ دعا وسیله قرب الی الله و مغز عبادت الهی است.
ـ دعا زنگ در رحمت رحیمیّه خداوند، و سبب ریزش بركات الهی است.
ـ دعا ره توشه سالكان طریق وصال، و شعار عاشقان قبله جمال دوست است.
ـ دعا سیر شهودی و كشف وجودی اهل كمال و بهترین رابطه انسان با خدای متعال است.
ـ دعا معراج عروج نفس ناطقه به اوج وحدت، و ولوج به ملكوت عزّت است.
ـ دعا یاد دوست در دل راندن و نام او به زبان آوردن و در خلوت با او جشن ساختن و در وحدت با او نجوی گفتن و شیرین زبانی كردن است.
ـ دل بی‌دعا بهاء ندارد، و دل بی‌بهاء، بهاء ندارد.[1]

رضارضازاده بازدید : 1161 یکشنبه 14 خرداد 1391 نظرات ()


دعا در فرهنگ اسلامی از جایگاه بسیار والایی برخوردار است و از آن به عنوان سلاح مؤمن و یكی از بهترین راه‌های كمال و رسیدن به اهداف متعالی و ارتباط با خداوند متعال یاد شده است. در روایات معصومین و دستورات بزرگان، همواره توصیه به دعا كردن شده كه دعا در هر شرایط زمانی و مكانی و روحی افراد امكان پذیر و مؤثر است، امّا برخی از مكانها و زمانها با توجه به اهمیت آنها، جهت استجاب دعا تأثیر خاصی دارند و خداوند برخی از زمانها و مكانها را نسبت به دیگر مكانها و زمانها فضیلت و برتری داده است؛ مانند برتری شهر مكه نسبت به دیگر سرزمینها و فضیلت شب قدر نسبت به هزار ماه. خداوند این فضیلتها را برای آن قرار داده تا انسان بتواند با استفاده از آنها هرچه بهتر و بیشتر به خداوند تقرب جوید.
در این نوشتار، اول به مكان‌های مقدسی كه دعا در آن اوقات سفارش شده است، اشاره می‌كنیم سپس به بیان زمان‌های خاص دعا می‌پردازیم:

رضارضازاده بازدید : 1140 جمعه 12 خرداد 1391 نظرات ()

حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: ((النظر الى المصحف)) نگاه كردن به قرآن.تلاوت قرآن از روى قرآن, طبق حدیث, عبادت است. اگر چشم پاك نباشد, توفیق نظر به قرآن را پیدا نمى كند .

آداب حفظ قرآن

حفظ قرآن را از كودكى به فرزندانمان بیاموزیم;

....

ادامه مطلب ...

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • پایگاه احادیث و روایات معصوم(ع)
 • دانلود آهنگ و موزیک ویدئو روز
 • دانلود كليپ عشق بزرگترين دروغ دنيا هفت
 • عشق بزرگترين دروغ دنيا
 • هفتادیا
 • تسوج آموزش
 • مدل لباس
 • ♥♥♥♥♥رئیس آبیــ ♥♥♥♥♥♥
 • آنامیس 89
 • آخرالزمان انتظار مهدویت
 • افلاکیان
 • اشعارمذهبي سيدمهدي حسيني فرد
 • sahardelan
 • راه ولایت
 • شمیم یار
 • ایستکلی
 • سکوت
 • دانلود فیلم و سریال خارجی و ایرانی جدید
 • کلبه سرگرمی - ویرگول
 • مطالب عاشقانه جدید
 • قرمز پوش
 • آل یاسین
 • طلبه سایبری
 • روانشناس و مشکلات(سایکولوژی)
 • تیم سایبری عاشقان مهدی(عج)
 • دوربین مخفی مدارس
 • فرهنگی مذهبی صلوات
 • پايگاه انديشه ندبه
 • گفته و ناگفته های دل.
 • دره کوچک\\\\((1))////mahdaviyyat
 • یاس و نرگس
 • یاس دانلود
 • بسیج
 • باران عشق
 • رضا رضازاده
 • .::نوشته های طنز،غمگین،فلسفی و...::.
 • sms_bazar
 • عشــــ♥ــــقولانه
 • بهترین ها برای دانلود
 • شهدای زنگی کلا دابو
 • ♥ lıl__REZA__lıl ♥
 • دانلود آهنگ
 • صمیمانه ترین حضور عشق
 • رها نفس
 • ویکی دانلود ها
 • زندگی زیباست
 • روانشناسی...زندگی بهتر
 • شوق نماز
 • سایت تفریحی سوما
 • بهترین های وبگردی
 • شارژ مستقیم ایرانسل
 • کامپیوتر موبایل گیم فیلم آهنگ
 • تاپ کرک
 • دارو گیاهی
 • اس ام اس
 • هاستینگ سرور مجازی چت روم ساخت وب سایت
 • ثارالله
 • tanrim
 • مرجع فارسي زبانان
 • شارژها
 • Alpagut
 • ولایت عشق
 • ساکان دانلود
 • دانلود رایگان
 • پارک ممنوع
 • سوی دیار عاشقان
 • وبلاگ وبتیک
 • deniz yildizi
 • سایت اینترنتی قلبهای جاویدان
 • مهندس صنايع غذايي
 • لبیک یا صاحـــــــــب الزمان (عج)
 • نهج البلاغه
 • صالحین مهدی (عج)
 • سربازان گمنام امام زمان (عج)
 • سافت فست
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 703
 • کل نظرات : 364
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 2500
 • آی پی امروز : 82
 • آی پی دیروز : 124
 • بازدید امروز : 424
 • باردید دیروز : 912
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 12
 • بازدید هفته : 6,919
 • بازدید ماه : 26,673
 • بازدید سال : 312,360
 • بازدید کلی : 3,025,103
 • کدهای اختصاصی
  خوش آمدید  به وب سایت اصحاب و انصارالمهدی خوش آمدید


  برای  مشاهده و استفاده از تمامی مطالب تالیفی لطفا ثبت نام کنید


  با تشکر : رضارضازاده